Fundacja Dbam o Zdrowie: Organizacja Pożytku Publicznego

Aktualności:

Laureaci Konkursu Grantowego 2014

Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, która obradowała pod koniec lutego zdecydowała o wsparciu 71 projektów.

Granty na leki po raz trzeci!

Mamy przyjemność ogłosić Konkurs Grantowy na rok 2014. Pula środków ponownie wynosi aż 1 milion złotych.
Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, skierowany jest do organizacji pozarządowych, czyli fundacji i stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej.  Nabór wniosków potrwa do 14 lutego 2014.

14 Biuletryn Fundacji Dbam o Zdrowie

Już jest! Listopadowy biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie, a w nim między innymi przygotowania do Mikołajek i Kolacji Charytatywnej oraz przyznanie kolejnej transzy pomocy dla Domów Samotnej Matki. Zapraszamy do lektury!

Zobacz 14 Biuletyn Fundacji Dbam o Zdrowie

Jesteś tutaj:   Strona Główna1%Organizacja Pożytku Publicznego

Fundacja Dbam o Zdrowie Organizacją Pożytku Publicznego KRS: 0000286305

29 maja 2008 r.  Fundacja Dbam o Zdrowie uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

W Polsce działa ponad 6 tyś organizacji OPP. Fundacja Dbam o Zdrowie jako jedyna porusza niezwykle ważny problem społeczny jakim jest niewykupywanie recept i utrudniony dostęp do leków. W Polsce co 3  Polak nie wykupuje leków z powodu braku środków finansowych. Nasza Fundacja pomaga osobom, kórych nie stać na zakup leków. Przez dwa lata działalności  pomoc otrzymało ponad 15 tys. osób. Na ten cel przeznaczona została kwota ok.  1,3 mln  zł

Otrzymanie tego statusu jest dla nas dużym wyróżnieniem bowiem nie każda Fundacja może taki status otrzymać. Każda Fundacja starająca się o przyznanie statusu OPP musi wykazać się podjętymi i zrealizowanymi zgodnie ze swoim statutem działaniami. Fundacja Dbam o Zdrowie jest młodą fundacją (działalność operacyjną   prowadzi dopiero od 2008 roku) stąd tym większa radość, że przez tak krótki okres czasu udało się zorganizować wiele akcji pomocy. Status OPP Fundacja Dbam o Zdrowie otrzymała zaledwie po 5 miesiącach swojej działalności operacyjnej w maju 2008 r.

Co dokładnie oznacza dla Fundacji status OPP?

Każdy podatnik, raz w roku może przekazać na cele Fundacji 1 procent należnego fiskusowi podatku. Co więcej darowizny przekazywane w ciągu roku do wys. 6% dochodu, mogą być odliczane w zeznaniu rocznym od podstawy opodatkowania. Podatnik wskazuje je w PIT-O. Dokumentem poświadczającym darowiznę jest dowód wpłaty na rachunek bankowy Fundacji.

Fundacja "Dbam o zdrowie" 03-042 Warszawa, ul. Marywilska 42b tel +48 (42) 61 33 512 fax +48 (42) 61 33 433 e-mail: fundacja@doz.pl

Ustaw jako stronę startową | Dodaj do ulubionych stron